Dowiedz się więcej – informacje, porady i aktualności

Konsekwencje nieszczelności w warstwie ocieplenia

Wszelkie nieszczelności w warstwie ocieplenia stanowią niezwykle podatny grunt na działanie różnych czynników, niszczących materiały izolacyjne na poziomie strukturalnym. W efekcie, warstwa izolacyjna traci swe właściwości i staje się niewydajna, przez co w budynku dochodzi do sporych strat ciepła, sięgających nawet 30%. Konsekwencje są rujnujące nie tylko dla domowego budżetu, który pochłania większe zużycie energii cieplnej, ale również dla środowiska naturalnego - w postaci większej emisji gazów cieplarnianych.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając producenta styropianu?

Producenci materiałów izolacyjnych oferują szeroki wybór płyt styropianowych do wykonania warstwy izolacyjnej budynku. Różnice między nimi wynikają przede wszystkim z różnych parametrów cieplnych, co przekłada się oczywiście na cenę zakupu. O ile dla prywatnego odbiorcy dobra izolacyjność jest jednym z podstawowych czynników decydującym o wyborze, o tyle dla niektórych inwestorów budowlanych decyzja ta jest podyktowana przede wszystkim niższą ceną, za którą nie zawsze stoi dobra jakość. Co należy sprawdzić, wybierając producenta styropianu?

 

Zasady przechowywania styropianu

Styropian jest doskonałym materiałem do izolacji budynków. Chroni je przed utratą ciepła i przenikaniem wilgoci, jednak jego struktura nie jest całkowicie obojętna na bezpośredni i ciągły kontakt z promieniami słonecznymi czy wodą. Zarówno podczas montażu styropianu, jak i w czasie jego składowania, należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać podstawowe zasady przechowywania. Takie działanie uchroni inwestora przed odspajaniem się warstwy ocieplenia i utratą głównych parametrów zastosowanego materiału termoizolacyjnego.

 

Styropian grafitowy - kiedy się opłaca?

Na pierwszy rzut oka styropian grafitowy różni się od tradycyjnego styropianu białego wyłącznie kolorem. Jego charakterystyczny szary odcień jest efektem dodatku grafitu podczas produkcji, surowca który umożliwia obniżenie wartości współczynnika przewodzenia ciepła lambda. Nie zawsze jednak konieczne jest zastosowanie tak wzbogaconego materiału, najczęściej bowiem warstwa izolacyjna z białego styropianu daje w pełni satysfakcjonujące rezultaty cieplne.

 

Osuszanie budynku a termoizolacja

W budynku odpowiednio zaizolowanym i wyposażonym w skuteczną wentylację jest zapewniona właściwa wilgotność powietrza. Po skończonej budowie kolejnym niezwykle ważnym etapem jest osuszanie ścian, polegające na zmniejszeniu zawilgocenia do minimum. W niedosuszonym budynku nie powinno się przeprowadzać jakichkolwiek prac, związanych z tynkowaniem, malowaniem, a także z termoizolacją.

 

Utylizacja styropianu budowlanego i styropianu opakowaniowego

Styropian jest powszechnie znanym i chętnie używanym materiałem w budownictwie, cenionym przede wszystkim za wysokie parametry izolacyjności. Oprócz tego, znajduje również zastosowanie w transporcie innych materiałów jako zabezpieczenie przed ich uszkodzeniem. Niewykorzystany styropian należy traktować jako odpad budowlany, dlatego nie powinno się go wyrzucać do kontenera na odpady komunalne lub po prostu do pojemnika na śmieci. 

 

Rodzaj stropu a jego izolacja akustyczna

Wygłuszenie dźwięków powstających na wyższych kondygnacjach jest szczególnie ważne w przypadku domów wielorodzinnych i równie ważne w pozostałych budynkach. Odpowiednią ochronę przed rozchodzeniem się hałasu zapewnia właściwa izolacja akustyczna stropu, której sposób wykonania zależy przede wszystkim od budowy konkretnej przegrody poziomej, w tym zastosowanej technologii i użytych materiałów.

 

Budowa domu - koszty, które mogą zaskoczyć

Planując budowę domu, inwestorzy często zapominają o dodatkowych kosztach, które przyjdzie im ponieść. W zasadzie, na każdym etapie realizacji inwestycji, należy się liczyć z nieplanowanymi wydatkami, które mogą znacząco wpłynąć na jej ostateczny koszt. Dobrą praktyką jest zaplanowanie i oszacowanie wszelkich koniecznych wydatków oraz przeanalizowanie ukrytych kosztów przed rozpoczęciem danej inwestycji. Z czym mogą być związane ukryte koszty i jak się na nie przygotować?

 

 

Jak zadbać o dobrą akustykę pomieszczeń?

Cicho, komfortowo i przytulnie to główne cechy dobrej akustyki w pomieszczeniach. Aby budynek był dobrze wytłumiony, ważny jest zarówno właściwie wykonany projekt, jak i odpowiednie właściwości materiałów budowlanych, z których wykonane są przegrody, a także materiałów termoizolacyjnych, stosowanych do ocieplenia budynku.

 

Wywóz gruzu budowlanego

Gruz budowlany to rodzaj odpadów ciężkich i wielkogabarytowych, które wymagają wywozu w specjalnym kontenerze. Składowanie ich w niedozwolonym miejscu jest niezgodne z obowiązującymi przepisami pod groźbą kary finansowej. Obowiązek zorganizowania wywozu gruzu do utylizacji spoczywa na inwestorze, który może wynająć kontener od profesjonalnej firmy na czas budowy lub remontu, a także po ich zakończeniu.

 

Z KABEX BUDOWA TO PRZYJEMNOŚĆ

Transport

Różnorodna własna flota

Zwrot

Możliwość zwrotu

Sklep online

Najlepsze ceny

Telefon

Zakupy na telefon

Płatność kartą

Online i w sklepach

Pomoc

Usługi budowlane